Чому треба слухати опозицію, і робити, як вона каже

Любі друзі! Перестаньте, нарешті, брехати собі. Ви - не революціонери. Ви лише звичайні розгнівані городяни, яких дістав президент-кримінальник. Навіть побудувавши барикади, ви залишилися тими ж мирними і тендітними тусовщиками, які радісно бігли танцювати на майдан ще 21 листопада.Провокація під Адміністрацією Президента мала на меті показати вас кривавими нацистськими штурмовиками (в принципі, для російського глядача це спрацювало), але ви, на жаль, не криваві, не нацистські, і не штурмовики. Ви - журналісти, дизайнери, студенти, вчителі, продюсери музичних гуртів, - почитайте список затриманих 1 грудня. А хто проти вас?.. Проти вас відбірні, дорослі чоловіки, які тренуються так, що срака репається. Які тижнями не вилізають з полігонів, поки ви гортаєте соціальні мережі. Дисципліновані, чудово організовані, озброєні чоловіки, що знають добре відоме кожному спортсмену-єдиноборцю відчуття кастової єдності, і презирство до штатських хлюпиків.

І при цьому очевидному розкладі сил багато хто з вас ремствує, ніби "опозиція зливає протест". Найгучніше про "злив" репетують юні націоналісти, які 1 грудня тікали від "Беркуту", мов зграйка голубів.

Провокація, хоч би яка паскудна вона не була, показала реальний розклад сил. Жалюгідне каміння ультрасів не порушило навіть першої лави "беркуту", не кажучи про резерви та сюрпризи, приготовані на крайній випадок. Вибухи світлошумових гранат було чути по всьому Києву, їх транслювало безліч радіостанцій та телеканалів. Всі, хто мав вуха, почув. Хто був готовий прямою дією рятувати країну - доєднався. Заклики опозиції "не піддаватися" ігнорувалися, бо коли там справді розгорілося, кожен слухав лише своє серце, і свій страх. На відстані витягнутої руки від Адміністрації коливався багатотисячний мітинг, але так і не наважився затопити урядовий квартал та змінити історію.

Вчора, під час блокування Шевченківського суду, де засудили Андрія Дзиндзю, я підійшов занадто близько до міліцейської кордону. Дрібний ватажок протестувальників, який керував тим шматочком протистояння, почав вимагати від мене відійти назад, за уявну лінію, про яку він "домовився з офіцером". Коли я йому відповів, що не знаю ні про яку лінію, і вважаю ідіотизмом "домовлятися з офіцерами", які щойно свавільно посадили невинну людину, та явно чхати хотіли на всі домовленності і закони, ватажок спробував ... видати мене міліції. Так і сказав: "Шановні міліціонери, ця людина не з нами, будь-ласка, затримайте її". Я розлючено відповів йому, і натовпу, який стриманним переляканим гудінням підтримав цього володаря мегафону, що плювати я хотів на нього, на його домовленності, на них на всіх, на їх тремтливий протест, - у відповідь не пролунало жодного слова. Натовп просто розступився, і я з дружиною пішов геть.

Любі друзі, ви - не революціонери. Все, на що ви здатні - "стояти і вимагати".Мудра опозиція, яка знає вас краще за вас, знайшла єдине правильне рішення: зібрати якмога більше людей у Києві, м'якою силою великого натовпу огорнути адміністративні будівлі, блокувати все, що можна блокувати, - і торгуватися, торгуватися, торгуватися. Розколювати регіоналів зсередини, граючи на їх внутрішніх протиріччях, перекуповувати всіх, кого можна перекупити. Шукати зовнішніх союзників, домовлятися з європейцями, американцями, марсіанами, чортом лисим про підтримку та допомогу.

Опозиція забезпечила вам фестиваль з безкоштовним печивом. Будь-ласка, не мотайте їй нерви, і не заважайте працювати. Просто тримайтеся якмога довше, від цього справді багато чого залежить.


promo reznichenko_d август 5, 2013 14:33 86
Buy for 5 000 tokens
Якщо бажаєте допомогти автору блога - допоможіть матеріально. Рахунок: 5168 7556 0076 8929 ("Приватбанк")
"Просто тримайтеся якмога довше, від цього справді багато чого залежить."

"... журналісти, дизайнери, студенти, вчителі, продюсери музичних гуртів", які сподівались (а деякі і досі сподіваються) вбити їжака голою дупою.

Edited at 2013-12-07 15:56 (UTC)
Слухай, Дмитре

а які ще в нас доки є варіанти?
Ну, повбивають же?
Ти отовий, щоб твою жінку вбили?

+Чи є в правого крила організованний підпільний фронт боєвиків, що планували би атаку?

Я бачив той вертеп на Банковій - вітчайдушні відверті хлопці там були, але вони діяли, мов якісь пацюки в казані - без жодного плану кусали всіх - й ментів, й громадян.

Розповіси мені будь ласка, як бралася Бастілія та Зімній? Там жодного бійця не було на боці влади. А в нас дійсно доки проти влади діють діти, яких за першої можливості пошматують.

Думаю, як ця "революція" буде знищена, з дітей почнуть рости бійці. Хоч може й не почнуть.
Цей текст - продовження того, про що ми з тобою вже говорили, у тебе вдома.
І знову ти мене не до кінця переконав.
Дмитре, ти кидаєшся з одних крайнощів у інші.
Навіть не знаючи, що на Банковій 1го була провокація, ніхто особливо не розраховував взяти все, зразу, і "на хапок". Стоїмо, тримаємось, чому ж ні. Всі чудово розуміють, що у разі сутичок максимум - це оборона, і то не скрізь, не завжди, і не надто довго. Можливості на щось інше можуть з"явитись лише ситуативно, і треба їх не прогавити.
А от "не мотати нерви" - це не зовсім те. Я згоден довірити оппозиції КЕРІВНИЦТВО як Майданом, так і протестами. Але я не давав їй карт-бланш на зміну мети, заради якої ми там стоїмо, на будь-яку. Інакше одного разу до нас вийде Яценюк, і скаже:
- Ми перемогли! Азіров у відставці, прем"єр тепер я, і газові відкати тепер будуть іти на цілих 15% через мене. Дякую всім за те, що тримались, від цього дійсно багато чого залежало. А, так, зовсім забув: "Ре-во-лю-ці-я!"
Ми не просто маємо можливість "підпирати їх у спину", щоб вони не здали нашої мети; ми просто-таки зобов"язані це робити.
За негідників
Парадокс полягає в тому, що найбільше запам"яталися (і справили враження) за останні тижні саме дії т зв. "провокаторів": битва на Банковій... а тепер - повалення Лєніна...
Від власне опозиції - захоплення Київради і спорудження барикад з підручних матеріалів.

А от такі речі, як побудова маленької Європи на Майдані (про що Дмитро чудово написав в статті "Український бунт - це бунт порядку") пройшло якось поза увагою, хоча якраз отут (в цих непомітних продуманих організаційних деталях!), в побудові Європи тут (того хорошого, що є в Європі, а не тої фігні, що нею так лякають ворожі агітатори) і лежить ключ до вирішення тих проблем, від яких страждають і східняки і західняки.

Насправді цей феномен "непомічання досягнень" дуже легко пояснити - симпатії і враження людей завжди на боці тих, хто діє, навіть якщо це - негідники. Саме так.
Це просто людська психологія, що проявляється від дитини і до дорослого... так навіть діти (як і я колись!), переглядаючи мультики, вболівають за Мишей, а не за Кота Леопольда, бо Миші додають екшену, а Кіт-правильний зануда... а в "Том і Джері" вболівають навпаки за Тома... в "Ну Погоди" - за Вовка, а не за правильного Зайця.
І не тому, що Миші, Том та Вовк - негідники, а тому, що в них є стратегія, план, який динамічно розвивався і на який цікаво дивитися та вболівати, екшен!

Спорудження барикад з підручних матеріалів, клумб, вирваних плиток та брустверів, це також екшен, але "самі правильні" оглядачі оминають показувати такі "провокативні" сюжети, а, натомість концентруються на маханні гаслами та промовах, де власне динаміка подій відсутня як така...

Дмитрий, а вы тоже пришли вызволять Дзиндзю?
он жеж известный в автомобильных кругах гопник-нападатель на гаишников. если вдруг не в курсе , советую почитать forum.autoua.net, ну или спросить, там расскажут.
Дякую, Дмитре. Чудовий, мудрий текст. Гірка іронія та адекватний погляд на реальність. Розуміння, що з бід треба обирати найменшу. Думки у руслі відомої біблійної мудрості про те, що, починаючи будувати дім, обов*язково розрахуй спочатку свої сили, бо , інакше, лише людей насмішиш.
В целом конечно верно, но есть ньюанс. Если власть не пойдет ни на какие вменяемые договоренности - это дело может вылиться во что-то новое.
По-моему если у власти хватит ума аккуратно сдать часть позиций, не допуская никаких силовых моментов - то этим все и закончится. Но если они упрутся рогом, или начнут применять силу - то совсем не факт, что ничего не будет: ситуация такая, что если хоть одна организованная группа покажет, как можно дать отпор или вообще контратаковать - то очень многие подключатся, уже не в роли мирных протестующих, а в роли бойцов.
ИМХО, даже классический офисный планктон не в роли толпы мирных протестующих, а в роли организованных бойцов кое-что может - пусть и меньше, чем хорошие бойцы, но не ноль, как сейчас.
Чому б нам всім не загинути смертю героїв, щоб там Тягнибок піарився на нашій братській могилі? І в історії нас згадають незлим, тихим словом))