Дмитрий Резниченко (reznichenko_d) wrote,
Дмитрий Резниченко
reznichenko_d

Споттер

Цього хлопця звуть Ігор, igorek91, він споттер з Тобольска. Споттери - це один з найблагородніших видів техно-фріків, вони захоплюються авіацією. Хороший споттер знає по номерам, іменам та технічним характеристикам всі борти, які регулярно літають до найближчих аеропортів. Хороший споттер здатен місяцями, як фанатичний мисливець, висліджувати якийсь літаючий апарат рідкісної моделі, аби сфотографувати його за допомогою довгофокусного об'єктиву.Ігор - хороший споттер. Всі літаючі апарати, які ми побачили під час недавньої екскурсії на аеропорт "СУРГУТ", були його добрими знайомими.

Наприклад, щоб сфотографувати цей ТУ-154, він з другом колись поперся за десять кілометрів по глибокому снігу, по дорозі вони вибилися з сил, і друг просто відмовився йти далі. Зрештою, нещасних споттерів довелося рятувати місцевим МНСникам.


А за цим маленьким "Єврокоптером AS-350" (їх називають "Аськами") Ігор полював не один місяць. Якщо вертоліт з'являвся у Тобольску, Ігорю про це повідомляли працівники аеропорту, - він хапав свою камеру, зривався, їхав, прибігав та бачив лише відлітаючий хвіст.


Цього дня "Аська" нікуди не поспішала, і дала себе досхочу фотографувати. Значок із зображенням такої рідкісної пташки Ігор носить у себе на светрі.


На першому фото у Ігоря такий дивний вираз обличчя, бо він тільки-но підписав документ, у якому відмовляється від претензій у випадку аварії вертольоту, на якому учасників "НЕфоруму блогерів" у Сургуті незабаром повезуть екскурсією навколо міста.

Головна проблема споттера Ігоря - він катастрофічно боїться літати.
Власне, споттінгом він захопився десь зо два роки тому, після того, як потрапив у страшну бовтанку під час посадки, і літак, яким він летів, мало не розбився десь біля Сочі. З тих пір Ігор якщо і піднімався на борт летючих машин, то лише за умови, що ті міцно стоять на землі.

І ось - в програмі "НЕфоруму" призначено екскурсію в аеропорт, огляд технічного складу авіакомпанії UTair, але головне - обзорний політ навколо міста на вертольоті МІ-8. Власне, заради цього дня Ігор і приїхав. Приїхав потягом.

Я взявся фотографувати його на протязі всього шляху до небес (вибачте за каламбур). Якщо хлопець все-таки здолає страх і наважиться полетіти, це має бути кимось зафіксовано.Зустріч із вертольотом.


Очікування на зліт. Герой має при собі всі споттерські девайси, включаючи рацію, налаштовану на хвилю аеропорту, - за допомогою неї він слухає переговори пілотів та диспетчерів. Скоро у рації має пролунати команда - "контрольне зависання".


Момент зльоту.


.... .... ....Приблизно через десять хвилин польоту Ігор розтиснув руки, відкрив очі і прийшов до тями. Страх відпустив. Ще за кілька хвилин він обрежно піднявся з крісла, щоб відняти в мене фотоапарат та своїми руками знімати види з вікна.

Новий погляд.


Потім була екскурсія до літаків та вертольотів (включаючи найбільший у світі серійний МІ-26), огляд кухні "Ю-Тейру", де готуються страви для пасажирів та екіпажу, фуршет з повітряного меню. Про це можна прочитати та побачити в постах інших блогерів, - наприклад: "Фабрика небесної їжі".

Я особисто дуже вдячний аеропорту "СУРГУТ" та компанії UTair за день в небесах. Пам'ятаючи, як професійно вони повели себе під час накладок із київською непогодою, з чистою совістю піарю цього перевізника.

Хеппі-енд.
Tags: сургут
Subscribe

 • Русский

 • Мирные жители Донбасса

  Весной прошлого года мирные жители Донбасса перекрывали железнодорожные пути и ложились под танки украинской армии, которая ехала препятствовать…

 • Безымянные солдаты

  Часто наблюдаю, как украинцы буквально выходят из себя, когда тычут россиян носом в доказательства присутствия российской армии на Донбассе, а в…

promo reznichenko_d august 5, 2013 14:33 86
Buy for 5 000 tokens
Якщо бажаєте допомогти автору блога - допоможіть матеріально. Рахунок: 5168 7556 0076 8929 ("Приватбанк")
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments